Aby dowiedzieć się więcej

Obserwuje świat, bada, tka, haftuje. Wciąż poznaje tkanie z innej perspektywy, dotyka wątków kulturotwórczych, ludowych. Bada ludzkie losy. Pięknie nam, o tym opowiada i przybliża konteksty. Nie lubi marnować tkanin, przędzy, nici, w kreatywny sposób nadaje im nowy sens i brzmienie. Jej prace budzą w nas podziw i zachwyt.

Twarze #TkaMy Sejpakiem – o projekcie

A skąd ten pomysł?
Projekt narodził się podczas naszych comiesięcznych spotkań. Zaczęło się dość niewinnie od rzuconego w eter pomysłu na wytkanie czegoś wspólnie, razem.

Razem w tym przypadku oznaczało wytkanie na jednym rodzaju osnowy, jedną techniką wspólnego dzieła. Kasia z Podlasia zaproponowała by wytkać nasze autoportrety techniką sejpaku. Beata Palikot-Borowska przygotowała na bazie zdjęć projekty. Tak od pomysłu do wykonania trwało to miesiąc. Sztafeta z krosnem była bardzo precyzyjna, kto kiedy i co tka. Każda z pięciu tkaczek sama dobierała wątek i decydowała o ostatecznym kształcie tkaniny. Jak to się skończyło? Możecie obejrzeć w naszej galerii oraz podczas wystawy w ramach IV Festiwalu Tkackiego SpoTkania organizowanego przez PIK w Białymstoku w 2023r.